retailnet.pl

Fit Cake wykłada milion na innowacje

Fit Cake, znany wytwórca deserów i ciast bez cukru, zamierza zainwestować 1 mln zł w innowacyjne rozwiązania technologiczne, które poprawią dystrybucję i dostępność produktów sieci. Firma czeka na oferty od zainteresowanych przedsiębiorców i wynalazców. Nie tylko z sektora IT.

image
image

horecatrends.pl

Wielkie testowanie w Fit Cake

Marka Fit Cake od początku restrykcyjnie dba o utrzymanie wysokiej jakości. Jak mówi Ewelina Choińska, autorka przepisów na dietetyczne słodycze, jeśli jest się certyfikowanym producentem żywności bezglutenowej i trafia ona także do osób chorych, np. z alergią, to musi być bezwarunkowo "czysta".

poranny.pl

Kodeks dobrych praktyk dla rynku franczyzy.

Mimo spowolnienia gospodarczego i trwających od dawna rządowych prac nad ustawą o franczyzie, powstała oddolna inicjatywa regulująca ten sektor rynku. Kodeks dobrych praktyk potrzebny jest i franczyzobiorcom, i franczyzodawcom. Proponuje jasne zasady i daje poczucie bezpieczeństwa. Rafał Kościuk, współwłaściciel Fit Cake i członek Polskiej Organizacji Franczyzodawców, twierdzi, że kodeks jest dla tych sieci, które chcą grać fair.

image
image

franczyzawpolsce.pl

Nowi członkowie zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Polska Organizacja Franczyzodawców powiększyło swój zarząd z 5 do 9 osób. Jak mówi prezeska POF, Monika Dąbrowska chodzi o to, by reprezentacja przedsiębiorców była jak najbardziej pełna i różnorodna, odpowiadała sytuacji na rynku i zapewniała rozwój sektora.

omnichannelnews.pl

Fit Cake robi swoje. 4 nowe franczyzy w sieci

Sieć franczyzowa Fit Cake w ciągu ostatnich dwóch miesięcy uruchomiła 4 nowe lokale, w tym największy w swojej historii o powierzchni ponad 300 mkw. w Koszalinie. Fit Cake w Nowej Hucie wyróżnił się z kolei tym, że zatrudnił robocika-kuriera. Na obydwu lipcowych otwarciach gości było tak wielu, że przez cały dzień nie dało się wygasić piekarnika.

image
image

retailnet.pl

Robociki w roli kuriera. Fit Cake inwestuje w innowacje

Sieć lokali Fit Cake inwestuje w innowacje Robociki w roli kuriera. Robocik zastąpi kuriera dostarczającego towar rowerem czy autem. Takie maszyny już działają na ulicach w Białymstoku, gdzie sieć Fit Cake, oferująca desery i ciasta bez cukru, wypuściła na trasę dwie takie maszyny.

franczyzainfo.pl

Fit Cake rozwija się przez multifranczyzę!

Z powodu mody na zdrowe jedzenie, sieć niecukierni Fit Cake należy do najszybciej rozwijających się franczyz w kraju. Rośnie też liczba multifranczyzobiorców związanych z marką. Co piąty partner Fit Cake decyduje się na otwarcie kolejnego lokalu.

image
image

mistrzbranzy.pl

Paradoksalne desery od Fit Cake

Szarlotka bez jabłek, sernik bez sera - w takich deserach paradoksach specjalizuje się marka Fit Cake, która sama też nazywa się przewrotnie “nie-cukiernią”. Żaden z jej wyrobów nie zawiera bowiem grama cukru. Sieć twierdzi, że produkuje najmniej kaloryczne ciasta w całym kraju.

franczyzainfo.pl

Keto, Cream, a może Choco? Franczyza Fit Cake wprowadza trzy nowe submarki!

Skuteczna sieć franczyzowa rozwija się nie tylko przez zwiększanie liczby punktów. Nie osiągnie sukcesu, jeśli nie będzie kreatywna, nie będą pojawiały się w niej ofertowe nowości. Franczyza Fit Cake w przeciągu pół roku wprowadziła na rynek trzy submarki. Teraz startuje z wyjątkowym świątecznym menu.

image
image

bialystok.wyborcza.pl

Miniaturowa pompa insulinowa zmieni życie Karoliny. Prezent od Fundacji Fit Cake "Bezcukrowi" i Fundacji "Miś w Fartuchu"

Wyjątkowy prezent na Gwiazdkę otrzymała jedna z pacjentek Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Chora na cukrzycę Karolina dostała supernowoczesną pompę insulinową o wartości 7 tys. zł. To wspólna inicjatywa Fundacji Fit Cake "Bezcukrowi" i Fundacji "Miś w Fartuchu".

mistrzbranzy.pl

Fit Cake wprowadza nowy system franczyzowy – Flex

Sieć kawiarni oferujących zdrowe desery Fit Cake przedefiniowała swój system franczyzowy. Jest on teraz bardziej elastyczny i daje większy wybór franczyzobiorcy np., w kwestii kosztów inwestycji czy menu. Nazywa się Fit Cake Flex.

image
image

retailjournal.pl

Rekordowe wakacje Fit Cake

Jest już pięćdziesiąty Fit Cake. Lokal zamykający pół setki i rozpoczynający pochód do trzycyfrowej liczby otwarty został w sobotę (9.10) w Rypinie. Była to też okazja do podsumowania ponad 5-letniej działalności firmy. Fit Cake należy do najszybciej rozwijających się franczyz w kraju.

horecanet.pl

Fit Cake i Fundacja Miś w Fartuchu stworzyły specjalny baton dla cukrzyków

Przysmak trafił do małych pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Tak zainaugurowano współpracę, która ma na celu promocję zdrowej diety – bez cukru. Na tę okazję Fit Cake wyprodukowało specjalny fit baton dla cukrzyków o nazwie “Czekoladowy Miś”.

image
image

poradnikrestauratora.pl

Rekordowe wakacje Fit Cake

Sieć franczyzowych kawiarni Fit Cake, specjalizujących się w produkcji deserów bez cukru, powiększyła się w okresie wakacyjnym o 15 lokali. Tym samym ustanowiła swój wewnętrzny rekord i tuż za półmetkiem roku osiągnęła cel zakładany na cały 2021 rok. Popyt na zdrową żywność nie słabnie.

franczyzawpolsce.pl

Nowy, modułowy system franczyzowy Fit Cake

Rośnie grupa osób, które na skutek pandemii straciły pracę. Dotyczy to wielu przedsiębiorców, głównie z branży gastronomicznej, których “dobił” przeciągający się lockdown. Poszukują innej drogi zawodowej. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie sieci franczyzowe stwarzają preferencyjne warunki do wejścia w biznes. Fit Cake opracowało trzystopniowy system franczyzowy, który pozwala na założenie własnej kawiarni z kapitałem już od 19 tys. zł.

image
image

ESOPOT.PL

Fit Cake Sopot z naturalnymi lodami bez cukru! Pierwsza taka oferta w Trójmieście

Kto z nas nie marzył o orzeźwiających lodach w upalny dzień? Wiele osób, z różnych powodów, nie może ich jeść. Fit Cake Sopot wychodzi im naprzeciw i wprowadza pierwsze tego typu desery w Trójmieście! Bez cukru, glutenu, laktozy, wegańskie i w ośmiu smakach – pod marką Fit Ice Cream.

DOBREPOMYSLYNABIZNES.PL

Franczyza z Fit Cake dobrym pomysłem na biznes

Jak się zaczęła Wasza „rewolucja w cukiernictwie”? W 2016 roku otworzyliśmy pierwszą niecukiernię w Białymstoku. Była to kawiarnia, która oferowała produkty bez cukru, bez glutenu, bez laktozy oraz bez złych kalorii. Odbiór społeczny przerósł nasze oczekiwania i nie wyrabialiśmy się z produkcją. Szybko powiększyliśmy lokal, aby mogła w nim przebywać większa liczba klientów. Po kilku miesiącach pojawiły się pierwsze zapytania o możliwość współpracy.„nie”. 

image
image

FORBES.PL

Gastronomia zdrowieje

 

DATA: 10.06.2020

Ponad 80 tysięcy polskich franczyzobiorców toczyło w ostatnich miesiącach zaciętą i nierówną batalię o przetrwanie. Koronawirus szczególnie mocno dotknął branżę gastronomiczną. Próbę tę pomyślnie przeszły te marki, które oferowały unikalny produkt i potrafiły szybko dostosować system franczyzowy do nadzwyczajnych warunków. Dobrze poradziły sobie też firmy oferujące zdrową żywność.

FRANCHISING.PL

Opis systemu franczyzowego

Fit Cake to rewolucja w cukiernictwie. Jedyne miejsce, w którym zjesz deser bez wyrzutów sumienia i bez przybierania na wadze! 🙂 To jedyna i największa sieć „niecukierni.pl ” w Polsce . Specjalnie dla was, do każdego ciasta/ ciastka/ batonika dołączamy informację żywieniową, na której znaleźć można skład, kaloryczność oraz rozkład makroskładników. Nasze słodycze są nie tylko zdrowe, ale również smaczne i z pewnością biją na głowę swoich niezdrowych „przodków”, którym mówimy raz na zawsze stanowcze „nie”. 

image
image

E-RESTAURACJA.COM

Sieci gastro tworzą własne aplikacje do zamówień online

 

DATA: 25.06.2020

Aplikacja działa od maja. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy całkowitą kontrolę nad tym, jak wygląda zamawiarka, możemy szybko wprowadzać zmiany, promocje, modyfikować ustawienia – mówi Rafał Kościuk, współwłaściciel liczącej 14 lokali sieci Fit Cake produkującej zdrowe słodycze, w tym ciasta bez cukru i bez glutenu oraz wegańskie lody. 

WYBORCZA.PL

Białystok. Oferta wegańskich lodów jest duża. Które wybrać?

 

DATA: 15.06.2020

Skupiliśmy się na tych klasycznych, które zwykle są trudniej dostępne dla osób z celiakią, na diecie bezmlecznej czy bezglutenowej. Etykieta naszych lodów wegańskich to 5, do 7 składników. Bazą jest mleko ryżowe lub kokosowe. Nie stosujemy sojowego, bo wiele osób ma na soję uczulenie. Do tego dodajemy naturalne, niskokaloryczne słodziki – erytrol i ksylitol. Używamy tylko roślinnych tłuszczów. Smak uzyskujemy przez naturalne dodatki świeżych truskawek lub pasty z orzechów – mówi Ewelina Choińska z Fit Cake. 

image
image

KURIER PORANNY

Pierwsza polska “niecukiernia” działa w Białymstoku i trafiła już do 14 miast

 

DATA: 01.06.2020

Ewelina Choińska i Rafał Kościuk zdecydowali się na uruchomienie w Białymstoku wytwórni słodkości idąc na przekór tradycyjnym przyzwyczajeniom Polaków. 

FRANCHISING.PL

Fit Cake: czas na lody bez cukru

Fit Cake to koncept oparty na sprzedaży słodyczy bez cukru i glutenu oraz bez złych kalorii. Firma powstała w 2016 roku, dziś pod tym szyldem działa 13 placówek, z czego większość na licencji.

Swoim franczyzobiorcom Fit Cake zaproponował w tym roku rozszerzenie asortymentu o lody bez cukru, glutenu, laktozy oraz o obniżonej kaloryczności. Fit Ice Cream, bo tak nazywa się koncept lodowy, nie występuje jako samodzielny biznes, ale jest uzupełnieniem oferty Fit Cake. 

– Fit Ice Cream to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Wielu z nich nie może jeść cukru lub produktów z laktozą i glutenem, a inni po prostu dbają o formę i świadome odżywianie. Jest to też pomysł na uatrakcyjnienie oferty, szczególnie w sezonie letnim – mówi Rafał Kościuk, twórca marki Fit Cake.

image